Інститут національної пам’яті Польщі відреагував на рішення Лукашенка про нове свято

Варшава відповіла самопроголошеному президенту Білорусі Александру Лукашенко, який придумав нове державне свято.

Як повідомили в Інституті національної пам’яті Польщі, день нападу СРСР 17 вересня 1939 року вважають не «Днем національної єдності Білорусі», а «днем єдності двох тоталітарних режимів» – радянського і нацистського.

Саме так ІНП відреагував на рішення Лукашенко, який напередодні оголосив державним святом 17 вересня.

Вторгнення радянських військ до Польщі у 1939 році відбулося згідно з таємною частиною пакту Ріббентропа-Молотова та призвело до остаточної окупації Польщі СРСР та нацистською Німеччиною. Таким чином напад Червоної армії на Польщу дозволив третьому рейху швидше завоювати країнуЮ підкреслили у своїй відповіді на дії адміністрації президента у Білорусі.

Також ІНП наголосив, що німецько-радянська співпраця принесла поневолення мільйонам громадян Польщі, зокрема і національним меншинам, а символом співпраці двох тоталітаризмів був спільний військовий парад у Бресті 22 вересня 1939 року.

Відтак, на окупованих територіях третій рейх і СРСР почалиЧитати все за адресою:https://detector.media/infospace/article/188936/2021-06-08-instytut-natsionalnoi-pamyati-polshchi-vidreaguvav-na-rishennya-lukashenka-pro-nove-svyato/