Трибунал в Гаазі підтвердив довічний вирок екскомандиру боснійських сербів Ратко Младічу

Апеляційна палата трибуналу в Гаазі підтвердила довічний вирок колишньому військовому командиру боснійських сербів Ратко Младічу за геноцид, військові злочини та злочини проти людяності, скоєні під час боснійської війни 1992-1995 років. Генерал був засуджений за свою роль в різанині в Сребрениці, яку міжнародне право визнало актом геноциду.

Апеляційна палата трибуналу в Гаазі підтвердила довічний вирок Ратко Младіча. Про це повідомляє Euronews у вівторок, 8 червня.

"Апеляційна палата повністю відхилила апеляційну скаргу звинувачення, при цьому судді Нгум і Пантон не погодилися, і відповідно підтвердила висновок Судової палати, що пан Младич не винен в геноциді за пунктом 1 обвинувального акта щодо злочинів, скоєних проти боснійських мусульман і боснійських хорватів в певних муніципалітетах Боснії і Герцеговини. Апеляційна палата підтвердила покарання у вигляді довічного позбавлення волі, призначене панові Младічу Судовою палатою", - йдеться в заяві.

Званий "балканським м'ясником", колишній генерал був засуджений в першій інстанції у 2017 році, зокрема, за свою роль в різанині в Сребрениці, яку міжнародне право визнало актом геноциду. Младич 16 років переховувався від правосуддя. У 2011 році він був заарештований в Сербії і екстрадований до Нідерландів. Зараз він знаходиться в ув'язненні в Гаазі. 79-річний Младич, за словами його адвокатів, страждає від проблем зі здоров'ям. Під час різанини в Сребрениці, яка вважається найжорстокішим актом геноциду в Європі з часів Другої світової війни, за деякими оцінками, було вбито понад 8 тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків.

Нагадаємо, хорватський генерал Пральяк, після оголошення вердикту в Гаазькому трибуналі, випив отруту і помер. Також ASPI news повідомляло, що прессекретар Путіна пригрозив Зеленському повторенням трагедії в Сребрениці.