Очільник дипломатії ЄС вперше публічно назвав Лукашенка диктатором

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Боррель сказав про це у вівторок, 8 червня, під час пленарної дискусії в Європарламенті в Страсбурзі, під час якої обговорювали примусову посадку в Мінську лайнера авіакомпанії Ryanair і подальше затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича і його супутниці Софії Сапеги.

"Я повністю згоден з вами. Ми маємо справу з диктатором", – сказав очільник дипломатії ЄС, звертаючись до євродепутатів, які раніше вдалися до відповідного вислову на адресу Лукашенка.

Нагадаємо, раніше де-факто президент Білорусі Олександр Білорусі підписав закон про посилення покарання за порушення порядку проведення масових заходів.

Довідка: 23 травня в Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Відомо, що літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про замінування, однак після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.

Згодом з'ясувалося, що у літаку був білоруський опозиціонер, засновник телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики. Також відомо, що затримали його дівчину – Софію Сапегу.

24 травня на державному білоруському телебаченні показали перші свідчення затриманого журналіста і засновника опозиційного білоруського Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Звернення він нібито записав із СІЗО №1, куди його доправили після того, як зняли з літака.

Також 24 травня лідери країн Євросоюзу на саміті узгодили першу офіційну відповідь на терористичний акт білоруського режиму Олександра Лукашенка щодо пасажирського літака. Усі 27 лідерів країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про заборону усім авіакомпаніям ЄС на польоти над територією Білорусі. Також очільники країни ЄС домовилися ввести чергові секторальні санкції щодо тих, хто є причетним до цього терористичного акту.