В Китаї студенти взяли у заручники директора коледжу. Що там сталося?

Про це заявила китайська влада, цитує ВВС.

Тисячі студентів з неділі, 6 червня, протестують через план «злиття» коледжу з професійним інститутом, що вважається менш престижним. Вони затримали 55-річного директора в кампусі більш як на 30 годин.

Видання наголошує, що такі протести рідко трапляються в Китаї, де масові рухи сильно контролюються. Деякі зі студентів постраждали внаслідок того, що поліція застосувала проти них кийки й перцеві балончики. На знімках, опублікованих у соціальних мережах, можна побачити одну зі студенток із кровотечею з голови.

У заяві поліції вказано, що «для дотримання порядку в університетському містечку... органи громадської безпеки вжили необхідних заходів, відповідно до закону». Чому студенти проти «злиття»?

Незалежні коледжі співфінансуються університетами та соціальними організаціями або приватними особами. Студенти, які не отримали необхідних результатів іспиту для вступу до університету, можуть подати документи до цих закладів, де вони все ще можуть закінчити університет, але за вищої вартості навчання.

Ці ступені вважаються більш престижними, ніж професійні. Випускники вважають, що такі ступені пропонують їм кращі можливості на жорсткому конкурентному ринку праці в країні.

Чи з’єднають коледжі?

Після початку протестів всі шість коледжів у провінції Цзянсу заявили, що призупинять будь-які плани стосовно «злиття», про які спершу оголошували у березні 2021 року

Департамент освіти провінції заявив, що рішення про «злиття» ухвалили на виконання директиви Міністерства освіти про перетворення незалежних коледжів на професійно-технічні школи. Це рішення призвело до протестів у чотирьох інших незалежних коледжах провінції через аналогічні побоювання з приводу рівня акредитації дипломів випускників.