Глава дипломатії ЄС вперше публічно назвав Лукашенка диктатором

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель вперше публічно назвав керівника Білорусі Олександра Лукашенка диктатором. Під час пленарної дискусії в Європарламенті в Страсбурзі, в якій йшлося про примусову посадку в Мінську лайнера авіакомпанії Ryanair, Боррель визнав, що ЄС "має справу з диктатором".

Жозеп Боррель вперше публічно вжив слово "диктатор" стосовно правителя Білорусі Олександру Лукашенко. Про це повідомило DW напередодні.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель вперше публічно назвав правителя Білорусі Олександра Лукашенка диктатором, врозріз зі звичним в дипломатичних колах стилем. Сталося це у вівторок, 8 червня, під час пленарного дискусії в Європарламенті в Страсбурзі, в якій йшлося про примус до посадки в Мінську лайнера авіакомпанії Ryanair і подальшому затримання знаходиться на борту опозиційного журналіста Романа Протасевича і його супутниці Софії Сапеги. Звертаючись до євродепутатів, раніше вдалися до відповідного висловом на адресу Лукашенка, Боррель заявив наступне: "Я повністю згоден з вами. Ми маємо справу з диктатором".

Нагадаємо, що Лукашенко звинуватив Протасевича в спробі "кривавого" перевороту в Білорусі. Також ASPI news повідомляло, що Лукашенко не проти, щоб терористи "ЛНР" допитали Протасевича.