У Хорватії проінспектували майже 38 тисяч будівель, пошкоджених під час землетрусу у грудні

Профільні служби Хорватії провели інспекцію більш ніж 37,7 тис. пошкоджених в результаті землетрусу в кінці минулого року будівель в Сісачко-Мославацькій жупанії (адміністративно-територіальна одиниця країни) в центральній частині Хорватії. Про це повідомило в середу національне інформаційне агентство HINA, пише УНН.

Деталі

За його даними, всього в списку заявлених в якості пошкоджених в результаті стихії будівель фігурують більш 39,8 тис. будівель.

В результаті проведеної інспекції, більше 400 будівель визнані непридатними для проживання, щодо більш 3,7 тис. будівель необхідна організація більш детальної перевірки, і проживання в них тимчасово заборонено. Придатними для подальшої експлуатації вважаються менш 17 тис. будівель, інші об’єкти нерухомості в тій чи іншій мірі мають потребу в ремонті.

Контекст

Землетрус магнітудою 6,3 стався у Хорватії 29 грудня 2020 року. Епіцентр розташовувався в 46 км на південний схід від Загреба. Осередок залягав на глибині 5 км. Загинули семеро людей. З того часу в Хорватії фіксувалося продовження сейсмоактивності, всього було зареєстровано понад 700 підземних поштовхів магнітудою від 2 до 5,0.

В результаті удару стихії були пошкоджені або повністю зруйновані десятки тисяч будинків, в тому числі житлових будинків. У регіоні досі тривають роботи з відновлення житлових будинків для населення.