Нашестя цикад зупинило виліт чартеру Білого дому з журналістами, які висвітлюють подорож Байдена до Європи

Виліт чартерного літака, з журналістами, які висвітлюють подорож президента США Джо Байдена до Європи, затримався на декілька годин через цикад.

Як розповідає "Голос Америки", цього року на Східному узбережжі США реєструється велика кількість цикад. Рій цикад забрався і у мотор літака для преси, що спричинило затримку вильоту.

Для того, щоб здійсни рейс, з Нью-Йорка до Вашингтона було доставлено інший літак, пишуть ЗМІ. Рейс відправився в середу зранку, повідомляють журналісти на борту літака.

Мільярди цикад типу Brood X з‘являються на Східному узбережжі США раз на 17 років. Нашестя триватиме до початку липня, передбачають науковці.

Президент США Джо Байден у середу 9 червня відлітає до Європи, де впродовж восьми днів вестиме переговори з союзниками, а також побачиться з президентом Росії Володимиром Путіним.

Спочатку Байдена очікують у Великій Британії, де 11-13 червня у приморському англійському містечку відбудеться зустріч керівників країн Групи 7 (G7).

Після триденного саміту G7 подружжя Байденів відвідає королеву Єлизавету Другу у Віндзорському замку недалеко від Лондона.

14 червня Джо Байден братиме участь у зустрічі глав держав та урядів 30 країн НАТО, і там же у Брюсселі він зустрінеться з керівниками Європейського Союзу.

На переговорах Байдена 16 червня з Путіним у Женеві не очікують значних досягнень, але агентство Reuters передбачає, що Джо Байден напряму обговорити з російським керівником «стурбованість США кібератаками, які походять з Росії, тему агресії Москви проти України та низку інших проблем».