Названо найзручніше для життя місто світу

Цього року список очолив новозеландський Окленд, а колишній лідер Відень опинився за межами топ-10.

Пандемія коронавірусу внесла значні зміни в рейтинг найбільш зручних для життя міст світу, який щорічно складає Economist Intelligence Unit (EIU), повідомляє kommersant.

Рейтинг складається з урахуванням таких показників, як доступність і якість медичного обслуговування, рівня культури і освіти, комфортності клімату, рівня злочинності, якості транспортної інфраструктури. Цього року список очолив новозеландський Окленд, а колишній лідер Відень опинився за межами топ-10. І все саме тому, що новозеландській владі вдалося стримати поширення COVID-19 і впоратися з пандемією всередині країни.

«Завдяки жорсткому локдауну в Новій Зеландії їй вдалося знову відкритися, і громадяни таких міст, як Окленд і Веллінгтон, вже ведуть практично той же спосіб життя, який вони вели до пандемії», - наголошується в доповіді EIU. До цього Окленд потрапляв в топ - 10 в 2017 році. Тоді він зайняв 8-е місце.

Цього року в топ-10 опинилися в основному міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Австралії, Нової Зеландії та Японії.

Окленд (Нова Зеландія)

Осака (Японія)

Аделаїда (Австралія)

Веллінгтон (Нова Зеландія)

Токіо (Японія)

Перт (Австралія)

Цюріх (Швейцарія)

Женева (Швейцарія)

Мельбурн (Австралія)

Брісбен (Австралія)

У числі тих міст, які значно поліпшили свої позиції в рейтингу в порівнянні з 2019 роком, Гонолулу, що піднявся з 60-го на 14-е місце, і Х'юстон, що піднявся з 62-го на 31-е місце.

Значно погіршили свої показники в рейтингу європейські міста, в першу чергу німецькі: Гамбург опустився на 34 позиції, до 47-го місця, Франкфурт - на 29 позицій, до 39-го місця, Дюссельдорф - на 28 позицій, до 50-го місця.

Найменш зручними для життя містами в цьому році названі Дамаск (140-е місце), Лагос (139) і Порт-Морсбі (138).