Тихановська закликала посилити санкції проти Лукашенка

Лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська закликала Сполучені Штати розширити санкції проти Білорусі. Зокрема, проти пособників невизнаного президента Олександра Лукашенка.

Про це Тіхановська заявила під час онлайн-зустрічі в Сенаті США в Комітеті у закордонних справах, передає прес-служба політика.

“Я настійно закликаю Сполучені Штати розширити санкції проти пособників Лукашенка, які фінансують режим, включаючи такі підприємства, як “Білоруськалій” і Мозирський нафтопереробний завод, виявити джерела іноземного фінансування режиму і націлити санкції на них”, – заявила вона.

При цьому Тіхановська додала, що Лукашенко своїми діями може перетворити Білорусь на європейську Північну Корею.

Також Тіхановська закликала обговорити політичну кризу в Білорусі в ході самітів G7, НАТО, ЄС-США, а також на саміті за участю президентів Росії і США.

Також вона рекомендувала запросити до участі білоруські демократичні сили і підтримати ЄС в організації міжнародної конференції високого рівня з врегулювання кризи в Білорусі за участю основних зацікавлених сторін розробити пакет допомоги США, заснований на всеосяжному плані ЄС для демократичної Білорусі. Важливо запевнити білорусів в тому, що вони отримають допомогу після змін.

“Ці дії могли б стати поштовхом для початку транзиту влади – саме цього вимагають білоруси. Інакше Лукашенко та інші диктатори по всьому світу будуть відчувати себе безкарними і продовжать вільно порушувати міжнародні норми, щоб знищувати своїх супротивників”,- вважає опозиціонерка.

Нагадаємо, в інтерв’ю білоруському державному телеканалу ОНТ заарештований у Мінську опозиційний журналіст і засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич заявив, що визнає провину в публікації закликів до протестів після президентських виборів.

За словами батька Протасевича Дмитра, інтерв’ю Романа білоруському державному телебаченню є наслідком тортур та катувань КДБ режиму Олександра Лукашенка.

Пізніше білоруський журналіст, політичний аналітик та радник Світлани Тихановської Франак Вячорка відреагував на інтерв’ю Романа Протасевича.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.