Російського поета Бикова отруїли ті самі агенти ФСБ, що і Навального - розслідування

Російського письменника Дмитра Бикова, який не приховував своїх опозиційних до режиму Путіна поглядів, отруїли ті самі люди, які були причетні до отруєння головного політичного опозиціонера Росії Олексія Навального.

Таку інформацію оприлюднили в спільному розслідуванні Bellingcat, Spiegel та The Insider, повідомляє ТСН.

Розслідувачі виявили, що ситуація із отруєннями Бикова і Навального дуже схожі. За письменником довго стежили, йому стало погано у літаку, у якому перебували агенти ФСБ.

Симптоми отруєння у Бикова були такі ж, як і у Олексія Навального.

Крім Бикова і Навального ці люди, за даними розслідування, причетні і до отруєння опозиційного журналіста Володимира Кара-Мурзи.

Нагадаємо, що Бикова отруїли в 2019 році. Він, як і Навальний, зумів вижити, хоча його теж не дозволяли вивезти із лікарні, до якої він потрапив після погіршення стану здоров'я.

Довідка: 19 серпня 2020 року Олексію Навальному стало погано в літаку, на якому він летів з Томська в Москву, після чого лайнер екстрено приземлився в Омську. Російські лікарі заявили, що не виявили слідів отрути в організмі опозиціонера Олексія Навального.

22 серпня 2020 року Олексій Навальний був доставлений до шпиталю Шаріте в німецькій столиці Берліні. Згодом Німеччина заявила, що Навального отруїли "Новічком".

У жовтні 2020 року Євросоюз ввів санкції проти шести громадян Росії та однієї організації через отруєння опозиціонера Олексія Навального.