У Росії суд визнав штаби Навального екстремістськими організаціями. Що їм загрожує?

Про це повідомляє «Новая газета».

Засідання суду відбувалося в закритому режимі. Під час розгляду справи замість доказів прокурори надали судді порожні аркуші. Захист вимагав вилучити їх з матеріалів справи. Крім того, суд відмовився розсекретити матеріали позову прокуратури до ФБК про визнання організації екстремістською.

Рішення суду вже засудили на сторінці Навального, який зараз ув'язнений, в Instagram. У політика заявили, що їм немає різниці, під назвою якої організації боротися з російською владою.

«Ми не назва, не папірець і не офіс. Ми — група людей, які об'єднують і організовують тих громадян Росії, хто проти корупції, за чесні суди й рівність всіх перед законом. Таких — мільйони. Ви — такі. Поки ви є, і ми нікуди не дінемося», — наголосили на сторінці Навального.

Що загрожує «екстремістам»?

Суд постановив, що «екстремістські» організації потрібно негайно ліквідувати. Також причетним до діяльності організації загрожує від 3 до 8 років в'язниці.

Йдеться не лише про організаторів та учасників, а й тих, хто їх фінансував (зокрема й через донати). ЗМІ тепер будуть змушені вказувати екстремістський статус організації, інакше — штраф.

А ще наприкінці травня російський парламент підтримав зміни до законодавства, які забороняють балотуватися на виборах членам або прихильникам організацій, які у Росії визнали екстремістськими. На початку червня цей документ схвалив президент.

Навальний за ґратами2 лютого суд Москви змінив йому умовний термін на реальний і засудив Навального на 3,5 року колонії загального режиму за справою «Ів Роше». Апеляцію відмовилися задовольнити, відтак опозиціонера відправили до колонії. Там він мусить провести 2,8 року.

Наприкінці березня Навальний оголосив голодування. Запевнив, що зробив так, оскільки на прохання надати йому медичну допомогу не реагували вже третій тиждень. 23 квітня політик вирішив припинити голодування — воно тривало 24 дні.

Із серпня 2020 року по січень 2021-го Навальний перебував у Німеччині, лікуючись від наслідків отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок». Такого висновку дійшли три лабораторії в Німеччині, Франції та Швеції, а також Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального. Сам опозиціонер вважає, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.