США і Великобританія засуджують визнання організацій Навального екстремістськими

Вашингтон засудив визнання організацій, пов'язаних із російським опозиціонером Олексієм Навальним, екстремістськими. "Цією дією Росія фактично криміналізувала один із небагатьох, що залишилися у країні, незалежних політичних рухів", - заявив увечері середи, 9 червня, представник Державного департаменту США Нед Прайс.

Він закликав Росію припинити називати екстремістськими ненасильницькі організації, зупинити репресії проти Навального і його прихильників, а також дотримуватися міжнародних зобов'язань щодо поваги і дотримання прав людини та основних свобод.

Представник Держдепу зазначив, що в результаті визнання Фонду боротьби з корупцією (ФБК), Фонду захисту прав громадян (ФЗПГ) і штабів Навального екстремістськими організаціями їхні співробітники, волонтери та тисячі прихильників у Росії піддаються ризику переслідування і ув'язнення за реалізацію основних прав людини, гарантованих російською конституцією.

Читайте також: Фонд Навального оприлюднив розслідування про "палац Путіна" вартістю понад мільярд євро

Лондон говорить про спробу заборонити справжню опозицію в Росії

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб, своєю чергою, назвав дане рішення суду "спробою заборонити справжню політичну опозицію" в Росії. "Рішення про те, що Фонд боротьби з корупцією є екстремістською організацією, є помилковим", - говориться в заяві Рааба.

Раніше того ж дня Московський міський суд повністю задовольнив позов прокуратури та визнав екстремістськими організаціями ФБК, ФЗПГ і штаби Навального. Суд погодився з тим, що ці об'єднання формують умови для дестабілізації ситуації в Росії.