Парламент Албанії оголосив імпічмент президенту

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Зазначається, що після дебатів, які тривали близько чотирьох годин, парламентарі підтримали звіт спеціальної слідчої комісії, таким чином давши старт процедурі імпічменту. "За" проголосували 104 депутати, 7 було "проти", два утрималися.

Ініціативу про відсторонення глави держави, згідно із Конституцією, повинні були підтримати не менше двох третин парламенту, або 94 депутати.

Рішення парламенту тепер має затвердити Конституційний Суд.

Чинного президента Албанії Іліра Мету звинувачують у порушенні Конституції через те, що він під час останньої виборчої кампанії підтримав опозицію. Таким чином президент, на думку ініціаторів імпічменту, не виконав свого конституційного зобов'язання підтримувати національну єдність. Парламентська слідча комісія, створена для розслідування діяльності президента, дійшла висновку, що "президент порушив 17 статей Конституції" і ці порушення розглядаються "як серйозні порушення".

Президент Албанії не з'явився на жодному із засідань парламенту та спеціальної комісії, незважаючи на запрошення. Мета заявив, що не визнаватиме рішення парламентарів і виконуватиме свій обов'язок весь термін, на який його обрано - до 24 липня 2022 року.

Провідна опозиційна Демократична партія Албанії назвала рішення про імпічмент президента "неконституційним нападом нелегітимного парламенту", а лідера правлячої партії Еді Раму "ворогом демократії та верховенства права". Опозиційна сила звернулася до Конституційного Суду із проханням "дотримуватися неупередженості та гарантувати незалежність конституційних інституцій, відкидаючи фарс щодо звільнення Президента Республіки".

Нагадаємо, раніше голова Європарламенту Давид Сассолі закликав прискорити євроінтеграцію країн Західних Балкан до Європейського Союзу.