Уряд Японії має намір заборонити білоруським авіакомпаніям здійснювати польоти над країною

Влада Японії має намір ввести заборону на польоти над країною для білоруських авіакомпаній. Крім того, уряд звернеться до національних авіакомпаній з пропозицією змінити маршрути їхніх польотів в обхід території Білорусі. Про це повідомляє японський телеканал NHK, передає УНН.

Деталі

Як заявив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Кацунобу Като, подібні заходи пов’язані з незаконною посадкою в Мінську літака компанії Ryanair. Чиновник зазначив, що подібна ситуація може повторитися.

“Уряд Білорусі не визнав незаконною посадку літака в Мінську. Ризик повторення подібної ситуації не може бути виключений, тому ми звертаємося до автоперевізників з проханням уникати під час польотів повітряного простору Білорусі”, — додав політик.

Він уточнив, що після інциденту з літаком компанії Ryanair Японія прийняла рішення закрити свій повітряний простір для білоруської авіакомпанії “Бєлавіа” і не приймати її рейси, навіть якщо надійде відповідне прохання.

Контекст

23 травня в Мінську екстрено посадили авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. Літак посадили після повідомлення про його замінування, яке виявилося хибним. Силовики затримали двох пасажирів — Романа Протасєвіча і його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу.

Лідери ЄС 24 травня погодилися уникати повітряного простору Білорусі. Євросоюз також погодився заборонити доступ білоруському авіаперевізнику “Бєлавіа” до свого авіапростору і аеропортам.

Україна також зупинила авіасполучення з Білоруссю — з 26 травня, українським авіакомпаніям і літакам забороняється виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі. А з 29 травня Україна також закрила небо для літаків з Білорусі.