Шпигував на користь РФ: у Польщі арештували колишнього діяча проросійської партії

У Польщі Агенція внутрішньої безпеки затримала колишнього представника проросійської політичної партії за підозрою у шпигунстві на користь РФ.

Про це повідомляє видання Polsat News.

За словами, міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарина підозрюваного затримали у Білостоці 31 травня.

Колишньому діячу проросійської партії “Зміна” Янушу Н. висунули звинувачення на користь спецслужб РФ всупереч інтересам Польщі.

У виданні зауважили, що затриманий не визнає своєї провини, проте 2 червня районний суд Варшави постановив арештувати його на три місяці.

Згідно з польським законодавством участь у діяльності іноземної розвідки проти Республіки Польща карається позбавленням волі від одного до 10 років.

У прокуратурі зауважили, що під час операції з затримання Агентство внутрішньої безпеки здійснили обшуки місць проживання Януша Н. та місць пов’язаних з ним осіб.

“В ході операції були вилучені гроші на суму понад 300 000 злотих та велика кількість носіїв даних”, – резюмували правоохоронці.

Водночас слідчі встановили, що Януш Н. активно діяв на користь Російської Федерації і посилив свою активність після того, як його соратник раніше був заарештований за підозрою у шпигунстві.

“Януш Н. на прохання людей, які працюють на російську розвідку, намагався налагодити контакт з польськими та іноземними політиками, включаючи тих, хто працює в Європарламенті”, – повідомили в прокуратурі.

Крім того, зазначається, що діяльність Януша була частиною російських проєктів пропаганди та дезінформації, спрямованих на послаблення позицій Польщі в ЄС та на міжнародній арені.

У польських ЗМІ повідомляють, що Януш був пов’язаний з партією “Зміна”, відомою своєю проросійською діяльністю. Він також був одним із соратників Матеуша Піскорського, якого у 2018 році звинуватили у шпигунстві на користь Росії та Китаю. Піскорський отримував за це щедру винагороду і вже провів три роки за ґратами.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія – це держава-агресор та розкритикував імперські амбіції Кремля.

Раніше Румунія вислала заступника військового аташе посольства РФ.

Крім того, Чехія вислала 18 співробітників посольства РФ в Празі, які, за даними розвідки, були офіцерами російських спецслужб.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.