Байден розпочав перший офіційний візит в ЄС з попередження Путіну

Джо Байден почав свою першу закордонну поїздку в статусі президента США, звернувшись до росіян. Президент США попередив, що росіяни зіткнуться з «серйозними і значними» наслідками, якщо будуть займатися шкідливою діяльністю.

Американський глава, виступаючи перед близько тисячею військових на британській авіабазі, сказав, що передасть чітке послання Путіну, коли вони зустрінуться на наступному тижні після самітів із лідерами НАТО, G7 і ЄС, пише Reuters.

«Ми не прагнемо до конфлікту з Росією. Ми хочемо стабільних і передбачуваних відносин ... але я ясно дав зрозуміти: Сполучені Штати будуть відповідати рішуче й конструктивно, якщо російський уряд буде займатися шкідливою діяльністю», - зазначив він.

Байден заявив, що сповнений рішучості відновити трансатлантичні зв'язки і переосмислити відносини з Росією після чотирьох тяжких років правління Дональда Трампа, який загострив відносини з союзниками.

«Я прямую на G7, потім на міністерську зустріч НАТО, а потім зустрінуся з паном Путіним, щоб повідомити йому те, що я хочу, щоб він знав. На кожному етапі шляху ми збираємося дати зрозуміти, що США повернулися, і демократії світу об'єднаються, щоб вирішити найскладніші проблеми, що мають найбільше значення для нашого майбутнього», - додав президент США, після чого військові привітали його слова оплесками.

Американський глава підсумував, що хоче дати зрозуміти Путіну і Китаю, що Європа і Сполучені Штати тісно згуртовані.

Нагадаємо, 13 квітня Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили ідею проведення саміту. Президент США запропонував російському колезі зустріч у третій країні.

Зустріч президентів запропонували прийняти Фінляндія, Австрія та Швейцарія. Однак у Білому домі найбільш імовірним місцем проведення саміту назвали місто Женева у Швейцарії.

Під час зустрічі Байден планує обговорити з Путіним питання України і Білорусі.

Напередодні зустрічі з президентом РФ, Джо Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.