Тихановська закликала створити міжнародний трибунал для Лукашенка

Про це вона заявила, виступаючи в Сенаті Чехії в Празі, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Зокрема, Тихановська закликала створити трибунал "для розслідування злочинів диктатури Лукашенка в минулому і в період після виборів 2020 року".

"Ми не можемо дозволити диктаторам писати історію", - заявила вона.

Тихановська назвала репресії проти незадоволених авторитарним лідерів "терором". І єдиним виходом для Білорусі, на її думку, може стати проведення чесних виборів.

Нагадаємо, раніше білоруська опозиція затвердила план проведення нових акцій протесту.

Довідка: 9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві.

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі білоруська опозиція готується до активізації протестів у зв'язку з затриманням опозиційного журналіста Романа Протасевича.

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.