Японія закрила повітряний простір для білоруських літаків

Уряд Японії закриває небо для білоруських літаків, а також порекомендував авіакомпаніям країни уникати повітряного простору Білорусі.

Про це 10 червня заявив генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Като Кацунобу, пише NHK.

“У зв’язку із примусовою посадкою комерційного рейсу національним авіакомпаніям буде направлено попередження щодо заходів безпеки з рекомендацією не заходити в повітряний простір Білорусі”, – сказав Като.

Він додав, що білоруським авіаперевізникам тепер закрито доступ у повітряний простір Японії.

“Не можна виключати можливість, що подібний випадок станеться в майбутньому”, – підкреслив генсек Кабміну.

Також Като заявив, що дії влади Білорусі підпадають під порушення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

Нагадаємо, рішенням Ради ЄС, з 5 червня, білоруським авіаперевізникам заборонили використовувати  повітряний простір ЄС.

Раніше Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) дозволило польоти в небі над Білоруссю лише в надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Після затримання Протасевича до редакції Nexta почали надходити погрози.

Як відомо, інформація про мінування пасажирського рейсу Ryanair, який здійснив примусову посадку у Мінську, надійшла електронним листом. Про це йдеться у фрагменті переговорів білоруського авіадиспетчера і пілота літака Ryanair.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.