Депутата латвійського Сейму звинуватили у шпигунстві на користь РФ

Сьогодні, 10 червня Сейм Латвії позбавив недоторканності депутата від партії «Злагода» Яніса Адамсонса через підозри у шпигунстві на користь Росії. Було підтримано запит Генеральної прокуратури на обшук, затримання й арешт парламентарія.

Відповідне рішення підтримали 69 депутатів, «проти» проголосували п’ятеро, а четверо – утрималися, повідомляє портал LSM.

Причиною його видачі стала підозра у шпигунстві на користь Російської Федерації впродовж останніх 4 років.

«Адамсонс, який працює в парламентській комісії з оборони, внутрішніх справ і запобігання корупції, не має доступу до державної таємниці, проте, він надавав інформацію про бюджет армії та її закупівлі», - йдеться у повідомленні.

Відомо, що незадовго до цього комісія латвійського Сейму щодо мандатів, етики та заяв, розглянула клопотання Генеральної прокуратури про надання згоди на розшук Адамсонса, обшук місця його проживання і роботи, затримання депутата та арешту для огляду предметів, вилучених у результаті затримання й обшуку.

На засіданні Сейму Адамсонс заявив, що його не запрошували до Комітету, а листа з Генеральної прокуратури Латвії він не читав. «Я поняття не маю, в чому мене звинувачують», - сказав парламентарій.

Нагадаємо, в Польщі суд на три місяці відправив за ґрати 43-річного чоловіка за шпигунство на користь Росії.

У данському місті Ольбурзі суд визнав 36-річного громадянина РФ винним у шпигунській діяльності та призначив йому покарання в три роки позбавлення волі.

Тим часом з’ясувалося, що заарештований за шпигунство на користь Росії італійський військовослужбовець Вальтер Біот, мав обмежений доступ до секретної інформації про діяльність НАТО.