Команда Навального виявила маніпуляції в його медкарті після отруєння

Медики лікарні в Омську, куди опозиціонер Олексій Навальний був доставлений після отруєння бойовим речовиною сімейства "Новачок", прибрали з фінальної версії його медичної карти документ з біохімічним аналізом крові з НДІ Скліфосовського.

Про це йдеться в розслідуванні, випущеному командою опозиціонера в четвер, 10 червня, повідомляє DW. У цьому аналізі зазначено критичне зниження рівня холінестерази. Документ "разом з іншими симптомами, описаними в медкарті, підтверджує діагноз отруєння інгібіторами холінестерази в 100 відсотках випадків", - підкреслили соратники політика.

За їхніми словами, аналіз був зроблений 25 серпня - через добу після заяви берлінської клініки "Шаріте", куди Навального доставили з Омська, про отруєння опозиціонера. Однак російська сторона неодноразово відкидала можливе отруєння.

Директор заснованого Навальним Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Іван Жданов і юрист В'ячеслав Гімаді в листопаді 2020 роки змогли сфотографувати всі сторінки медкарти політика в архіві омської лікарні, повідомивши, що "все узгоджено з начальством" медичного закладу.

Через місяць головний лікар передав їм медичну карту офіційно, але в отриманій версії був відсутній документ з НДІ Скліфосовського, підкреслюють укладачі розслідування.

Команда Навального назвала ім'я ще одного силовика, причетного до отруєння - це співробітник Служби по захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом (Друга служби ФСБ) Валерій Сухарєв. Він кілька десятків разів телефонував іншими силовиками, що мають відношення до отруєння, протягом 2 тижнів до і після замаху на політика, йдеться в розслідуванні. Крім того, Сухарєв неодноразово їздив по Росії з паспортом на ім'я Миколи Горохова під час кампанії Навального в 2017-му році тими ж маршрутами, що й опозиціонер, підкреслили соратники політика.

Ім'я цього силовика згадувалося в розслідуванні Bellingcat і The Insider про отруєння письменника Дмитра Бикова. Крім того, в 2016 році Сухарєв стежив за головою Фонду Бориса Нємцова, Володимиром Кара-Мурза-молодшим, випливає з лютневого розслідування Bellingcat, The Insider і Der Spiegel.