Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі із закликом до нових санкцій

Європейський парламент прийняв резолюцію щодо Білорусі. За неї проголосували 626 депутатів, 16 були проти, 36 утримались.

Резолюція є лише рекомендацією для керівництва Європейського Союзу.

Крім усього іншого, проект містить такі вимоги:

Інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair в Білорусі називають "жахливим актом", що порушує міжнародне право, і "актом державного тероризму".

Закликають до негайного і безумовного звільнення Романа Протасевича та Софії Сапеги, а також інших журналістів та політичних в'язнів у Білорусі.

Закликають провести розслідування інциденту, включаючи можливу роль Росії у "терористичних актах, скоєних білоруським режимом". У той же час на будь-якого громадянина Росії, який прямо чи опосередковано брав участь у цьому, слід застосовувати санкції ЄС.

Підтверджують невизнання Олександра Лукашенко і називають його режим "незаконним, незаконним і злочинним".

Також Європарламент пропонує ввести секторальні санкції проти Білорусі, які зачепили б торгівлю сирою нафтою і нафтовими продуктами, калійну, сталеливарну і деревообробну промисловість, а також відключити Білорусь від системи SWIFT.

Разом з тим євродепутати закликають заборонити білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, в тому числі в Олімпійських іграх, а також позбавити білоруське держтелебачення права на трансляцію матчів Євро-2020.