У Франції оголосили вирок чоловіку, який дав ляпаса Макрону

Суд у Франції дав 4 місяці ув'язнення 28-річному Деміену Тарелю, який вдарив президента Еммануеля Макрона під час публічного заходу.

Як пише Le Figaro, прокуратура просила для обвинуваченого 18 місяців ув'язнення. Той визнав, що «завдав удар по голові держави і вимовив слова, які засуджують політику», а також сказав, що був близький до руху «жовтих жилетів» і вважає себе людиною правих та ультраправих поглядів. При цьому Тарель говорить, що не належить до якоїсь політичної сили, просто «діяв інстинктивно і не замислювався, коли висловлював своє невдоволення», коли давав ляпаса.

Сам Макрон не подавав скаргу, але справу відкрила прокуратура, яка заявила, що бачить в цьому ляпасі «політичне вираження», підкресливши, що цей жест був «не тільки бажанням завдати удару», але і «бажанням принизити».

Президент Франції дав коментар щодо інциденту в інтерв’ю одному з французьких видань.

« Не будемо перебільшувати цей інцидент, який я вважаю одиничним фактом», – сказав він.

У вівторок президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з громадянами в департаменті Дром отримав ляпас від невідомого чоловіка. Після інциденту поліція затримала двох підозрюваних.

Раніше парламент Франції підтримав план президента Емманюеля Макрона ввести COVID-паспорта. Перед цим депутати виступили проти плану, пояснивши це дискримінацією тих, хто ще не щеплений.

Макрон вважає, що Євросоюзу слід докорінно змінити підхід до Росії та Білорусі, оскільки нинішня політика санкцій більше не дає результату.

Також президент Франції назвав неприйнятною між союзниками практику прослуховування телефонних розмов політиків. Він вимагає пояснень від Данії та США.