Стали відомі подробиці нових санкцій ЄС проти режиму Лукашенка

ЄС готує запровадження нових санкцій проти 71 людини і семи юросіб режиму Лукашенка. Їх будуть запроваджувати кількома хвилями.

Як повідомляє Bloomberg, у санкційні списки включать суддів і прокурорів, які брали участь у винесенні вироків протестувальникам, а також парламентаріїв, представників уряду і правоохоронних органів і керівників підприємств, пов'язаних з режимом Лукашенка. Серед юросіб санкції вдарять по компаніям і експортерам в різних галузях промисловості, які звинувачуються в підтримці уряду Лукашенка і його репресій проти громадянського суспільства. Точні сектори, які будуть порушені, ще не визначені, але, ймовірно, вони включатимуть такі області, як калійна промисловість.

В ЄС серед країн досі немає консенсусу, наскільки жорстко потрібно карати Лукашенка, тому санкції запроваджуватимуть кількома пакетами. Спочатку підуть ті, щодо яких немає суперечок. Першим стане пакет, що стосується захоплення літака з журналістом Протасевичем. У ньому буде 7 персон і 1 компанія. Наступним стане пакет з 50+ персон і ряду компаній. Орієнтовно, він буде прийнятий відразу після Євроради, яка відбудеться 21 червня. Далі йде пакет економічних секторальних санкцій, час запровадження якого поки невідомий,  над його узгодженням працюють юристи та технічні експерти. Ймовірно, його можуть підготувати до кінця поточного місяця.

Тим часом, Європарламент ухвалив резолюцію про санкції проти режиму Лукашенка.

Раніше Європейський союз прискорив підготовку нових санкцій щодо компаній Білорусі. Таке рішення міністри закордонних справ ЄС ухвалили після смерті від побиття в Мінську Романа Бондаренко.

У Білорусі в декількох містах тривають протести, пов’язані із загибеллю активіста Романа Бондаренко. Силовики масово затримують учасників мітингу, на площі Змін в Мінську чутні вибухи.

У відповідь на насильство з боку влади білоруси можуть замість нинішніх мирних протестів вдатися до «партизанських форм боротьби». Про це лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановском заявила в інтерв’ю польському агентству PAP.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду закрити державний кордон для забезпечення безпеки всередині держави. Він зазначив, що це не означає впровадження «залізної завіси».