Євросоюз може ввести санкції проти понад 70 осіб та організацій Білорусі, – ЗМІ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що це черговий крок ЄС у відповідь на репресивні дії з боку влади Мінська.

У список включать суддів і прокурорів, які брали участь у винесенні вироків протестувальникам, а також парламентаріїв, представників уряду і правоохоронних органів і керівників підприємств, пов'язаних з режимом де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Крім того, обмеження можуть торкнутися кількох компаній та експортерів, які працюють в різних галузях промисловост і звинувачуються в підтримці уряду Лукашенка та його репресій проти громадянського суспільства.

Нині триває технічна робота над подальшими заходами.

Нагадаємо, дещо раніше Європарламент проголосував за нові санкції проти Білорусі.

Довідка: 23 травня в Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Відомо, що літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про замінування, однак після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.

Згодом з'ясувалося, що у літаку був білоруський опозиціонер, засновник телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики. Також відомо, що затримали його дівчину – Софію Сапегу.

24 травня на державному білоруському телебаченні показали перші свідчення затриманого журналіста і засновника опозиційного білоруського Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Звернення він нібито записав із СІЗО №1, куди його доправили після того, як зняли з літака.

Також 24 травня лідери країн Євросоюзу на саміті узгодили першу офіційну відповідь на терористичний акт білоруського режиму Олександра Лукашенка щодо пасажирського літака. Усі 27 лідерів країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про заборону усім авіакомпаніям ЄС на польоти над територією Білорусі. Також очільники країни ЄС домовилися ввести чергові секторальні санкції щодо тих, хто є причетним до цього терористичного акту.

Низка країн, а також Україна заборонили авіасполучення з Білоруссю.