28-річного француза засудили до чотирьох місяців ув'язнення за ляпас Макрону

За ляпас, нанесений президенту Франції Емманюелю Макрону під час зустрічі з громадянами, 28-річного француза Дамьєна Таріля було засуджено до чотирьох місяців позбавлення волі з взяттям під варту у залі суду. Вирок було винесено у четвер, 10 червня, в адміністративному центрі департаменту Дром, де двома днями раніше стався скандальний інцидент. Прокуратура просила півтора року в'язниці, передає RFI.

Тарелю було призначено випробувальний термін два роки із зобов'язанням працювати або проходити професійну підготовку, а також спостерігатися у психолога. Суд також ввів 5-річну заборону на володіння зброєю, заборону займати державні посади, а також позбавив Тареля цивільних прав на 3 роки.

Прокурор нагадав, що за статтею звинувачення (ст. 222-13 КК Франції) максимальне покарання становить 3 роки в'язниці і штраф 45 000 євро. Ляпас, нанесений президенту, обвинувач назвав «актом навмисного насильства».

«Цей вчинок абсолютно неприпустимий», - підкреслив прокурор, зазначивши, що у витівці Тареля «не просто бажання вдарити», а й «принизити» співрозмовника. Прокурор також вказав на ризик рецидиву, з урахуванням «холоднокровної рішучості», з якою діяв Таріль.

Нагадаємо, у вівторок в містечку Тен л'Ермітаж департаменту Дром Дамьен Таріль завдав ляпаса президенту Франції Емманюелю Макрону під час спонтанного виходу глави держави до співвітчизників, які зібралися його зустрічати в ході поїздки по регіонах. Удар був нанесений в момент, коли Макрон тиснув руку Тарелю, який також вигукнув монархічне гасло «Монжуа Сен-Дені!» ( «Montjoie, Saint-Denis», військовий клич французів у середні століття і девіз королів Франції, відсилання до Св. Діонісія), а також слова «Геть Макрона!».

писав раніше, що Макрону дали ляпаса під час поїздки по Франції: двох осіб затримано.