Колишню міністерку у Німеччині позбавили наукового ступеня через плагіат

Про це повідомляє DW. Президія університету одноголосно проголосувала за те, щоб позбавити Ґіффай ступеня доктора, оскільки у її науковій роботі знайшли плагіат. В університеті вирішили, що політикиня обманула про «самостійність її наукової роботи». Так, вона використовувала роботи інших авторів без належного цитування та посилань. Ґіффай написала, що приймає рішення університету, однак продовжує захищати свою роботу. «Я все ще дотримуюся своєї заяви про те, що написала роботу, подану у 2009 році, чесно і сумлінно. Я шкодую, що зробила помилки у роботі, однак вони не були спеціальними», — заявила політикиня. Наприкінці травня Франциска Ґіффай подала у відставку з посади міністерки у справах сім'ї через звинувачення у плагіаті, які вона відкидає. Однак, як пише DW, попри скандал Ґіффай досі планує балотуватися на посаду мера Берліна у вересні цього року. Що це за історія?

Як пише Deutsche Welle, У серпні 2019 року Ґіффай пообіцяла відмовитися від міністерської посади, якщо анулюють її кандидатський ступінь, присуджений їй берлінським Вільним університетом.

Однак виш не став відкликати науковий ступінь міністерки, обмежившись попередженням. Це рішення суспільство розкритикувало, після чого університет пообіцяв його переглянути.

У листопаді 2020 року Ґіффай була змушена відмовитися від наукового ступеня. Тоді ж вона заявляла, що писала дисертацію «чесно і сумлінно». Вона керувалася висновком Вільного університету, згідно з яким анулювання її наукового ступеня було б «невідповідним» погрішностям, допущеним в її роботі.

Знайома для України ситуаціяНауковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета багато плагіату. Так, у серпні повідомляли, що в статті очільника Міносвіти для його докторської — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз. А проте у квітні 2021 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконними дії Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості освіти, який встановив в наукових роботах міністра освіти та науки Сергія Шкарлета плагіат — заявив про це сам міністр.

Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про біографію Сергія Шкарлета читайте тут.