Ізраїль першим у світі заборонив торгівлю натуральним хутром

Міністерка захисту довкілля Ізраїлю Гіла Гамліель 9 червня підписала постанову про заборону продажу натурального хутра.

Країна першою у світі пішла на такий крок — але в деяких випадках натуральне хутро в Ізраїлі все-таки дозволятимуть, повідомляє The Jerusalem Post.

Заборона, про яку оголошували ще в жовтні 2020-го, набуває чинності через пів року — тобто в грудні 2021 року. Вона стосуватиметься продажу й купівлі натурального хутра для виробництва одягу. Таке рішення підтримують 86% ізраїльтян.

Як пояснила Гамліель, виробництво хутра «призводить до невимовної жорстокості та страждань» і «спричиняє смерть сотень мільйонів тварин у світі». Використання хутра для виробництва одягу вона назвала «аморальним і точно непотрібним».

Водночас заборона не поширюватиметься на випадки, пов’язані з «науковими дослідженнями, освітою, релігійними цілями чи традиційними обрядами». Останнє, як зазначає The Jerusalem Post, імовірно, стосується ультраортодоксальних євреїв, які часто носять хутряні шапки штраймелі.

Попри це, рішення Ізраїлю вже привітали провідні організації із захисту прав тварин. Група PETA («Люди за етичне ставлення до тварин») назвала заборону «історичною перемогою», яка врятує тварин від жорстоких убивств заради їхньої шкіри.

Хоча Ізраїль — перша у світі країна, що заборонила продаж і купівлю натурального хутра, такі обмеження запроваджувалися й на місцевих рівнях — зокрема в американському штаті Каліфорнія та бразильському місті Сан-Паулу.

В Україні виробництво, продаж і купівля хутра ніяк не регулюються на державному рівні. Стурбовані екоактивісти вже кілька років намагаються привернути увагу депутатів до законопроєкту про заборону хутрового виробництва в Україні. Він передбачає закриття хутряних ферм з 2025 року. Активісти побоюються, що неухвалення цього закону призведе до збільшення кількості хутряних ферм в Україні.