Глава МЗС Польщі про зустріч президентів РФ та США: Путін - не Горбачов, тим більше Байден - не Рейган

Майбутня зустріч президентів Росії і США — Володимира Путіна і Джо Байдена — не принесе радикальних змін. Таку думку висловив в опублікованому інтерв’ю газеті Rzeczpospolita міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, пише УНН.

Деталі

Відповідаючи на питання про те, чи може зустріч Путіна і Байдена стати такою ж переломною, як зустріч Михайла Горбачова з Рональдом Рейганом 36 років тому в Женеві, глава польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що геополітична ситуація на даний момент інша.

“Путін — не Горбачов, тим більше Байден — не Рейган. Сьогоднішня Росія — це СРСР, який не приходить в занепад, і Америка більше не є державою, яка повинна була правити світом як „єдина наддержава“. Так що кардинальних змін після майбутнього саміту я не чекаю”, — вважає Рау.

Контекст

Як раніше інформував Кремль, на зустрічі 16 червня в Женеві лідери РФ і США обговорять стан і перспективи подальшого розвитку російсько-американських відносин, проблематику стратегічної стабільності, а також актуальні питання міжнародного порядку денного, включаючи взаємодію в боротьбі з пандемією коронавірусу. Це буде перша особиста зустріч Путіна і Байдена з моменту вступу останнього на посаду президента США. Переговори пройдуть на віллі Ла-Гранж.

Під час свого візиту до Великої Британії президент США прокоментував майбутню зустріч з російським колегою Володимиром Путіним, зазначивши, що не вітає дії Кремля, але і не має наміру шукати конфлікту з РФ.

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати не шукають конфлікту з Росією, так як обидві держави несуть відповідальність за стратегічну стабільність. При цьому він заявив, що відповість на “шкідливі дії” Москви.