У ПАР сталися заворушення у знак протесту проти ув'язнення експрезидента: загинули 6 осіб

Щонайменше шестеро людей були вбиті в ході заворушень, які розпочалися в ПАР 9 липня, в знак протесту проти тюремного ув’язнення колишнього президента країни Джейкоба Зуми. Про це повідомив у понеділок місцевий телеканал ENCA з посиланням на поліцію, пише УНН.

Деталі

Поліція підтвердила, що під час заворушень в минулі вихідні загинули шестеро людей, зазначає телеканал. Тіла чотирьох убитих знайдені в столичній провінції Гаутенг, двох — в провінції Квазулу-Наталь. За словами влади, заарештовані 219 осіб за участь у актах насильства.

З минулої п’ятниці прихильники ув’язненого 8 липня в тюрму колишнього глави держави почали перекривати в провінції Квазулу-Наталь основні дороги. Вони оголосили про початок кампанії “Свободу Зумі”, щоб домогтися його якнайшвидшого звільнення, і закликали населення провінції приєднуватися до їхніх акцій протесту. Демонстрації повсюдно переростають у заворушення. Натовпи молодих людей палять на дорогах машини, переважно вантажівки, грабують магазини, здійснюють акти вандалізму.

Заворушеннями охоплені зараз рідна для Зуми провінція Квазулу-Наталь і столична Гаутенг. Мародери закидають поліцію камінням і пляшками, а також відкривають по поліцейським вогонь. Так, вогнепальне поранення отримав в ніч на неділю поліцейський, він перебуває в лікарні.

Президент ПАР Сиріл Рамапоса виступив 11 липня за національному телебаченню зі зверненням з приводу третьої хвилі коронавируса. Одночасно глава держави висловився з приводу заворушень, які в останні дні супроводжували акції протесту проти тюремного ув’язнення Джейкоба Зуми. Влада не потерпить насильства, підкреслив він. Всі учасники заворушень будуть знайдені, заарештовані і постануть перед судом, обіцяв Рамапоса.

Контекст

Колишній президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) Джейкоб Зума почав у четвер, 8 липня, відбувати ув’язнення за постановою Конституційного суду (КС) ПАР, який засудив його 29 червня до 15 місяців в’язниці за неповагу до судової системи країни.