У НАТО оприлюднили перелік кандидатів на посаду генерального секретаря

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг покине посаду у вересні 2022 року. Наразі у штаб-квартирі Північноатлантичної організації почалися обговорення кандидатури на цю посаду.

Передбачається, що про наступника Столтенберга оголосять на саміті лідерів НАТО в Мадриді наприкінці весни або початку літа наступного року.

Видання Politico. пише про те, що серед дипломатів, експертів і посадовців існує думка, що настав час призначити першу жінку на вищий цивільний пост. Інші кажуть, що, враховуючи триваюче протистояння з Росією, вибір східноєвропейця послужить важливим сигналом для Москви.

Таким чином у списку потенційних кандидатів з’явилися три імені: колишні президентки Хорватії Колінда Грабар-Кітарович і Литви Даля Грібаускайте, а також чинна президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

Перевага Грабар-Кітарович, яка була першою жінкою-президентом Хорватії з 2015 по 2020 рік, полягає в тому, що вона вже працювала в штаб-квартирі НАТО. Колишня очільниця Хорватії працювала помічницею генерального секретаря з громадської дипломатії з 2011 по 2014 рік.

Колишня президентка Хорватії може похвалитися одним з найбільш вражаючих резюме серед потенційних майбутніх глав НАТО. Колінда Грабар-Кітарович обіймала пости міністра Європи і міністра закордонних справ Хорватії. Вона зіграла важливу роль в успішному прийнятті країни в ЄС і НАТО. Вона також працювала послом країни в США з 2008 по 2011 рік, що забезпечує їй міцні зв’язки у Вашингтоні, який буде мати вирішальне значення при прийнятті рішення по НАТО.

Деякі спостерігачі за НАТО кажуть, що вибір генерального секретаря з країн Балтії, зокрема Далі Грібаускайте, може бути сприйнятий як занадто вороже ставлення до Москви, в той час, як президент США Джо Байден намагається стабілізувати відносини між Росією і Заходом.

При цьому шанси президентки Естонії Керсті Кальюлайд може збільшити та обставина, що Естонія одна з небагатьох країн НАТО, яка виконала вимогу про виділення двох відсотків ВВП на оборону. Виходячи з цієї логіки, удача може посміхнутися і президенту Румунії Клаусу Йоханнісу.

Співпраця України і НАТО буде посилена найближчим часом, – спецпредставник генсекретаря НАТО

Серед інших західноєвропейських чиновників, які потенційно можуть опинитися в цьому списку – прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який зараз працює над формуванням нової урядової коаліції, і міністр закордонних справ Бельгії Софі Вільмес, яка раніше виконувала обов’язки прем’єр-міністра.

Раніше прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що непохитно підтримуватиме членство України в НАТО.

Нагадаємо, політтехнолог Віктор Уколов заявив, що президент РФ Володимир Путін, своїми заявами про те, що НАТО є пережитком “холодної війни”, далі заходить у конфронтацію з Альянсом.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.