В Японії засудили до ув’язнення двох американців, які допомагали втекти Карлосу Гону

Батько і син отримали $1,3 млн за сприяння втечі та ще $500 000 на витрати

Окружний суд Токіо виніс перші вироки у справі про співучасть у втечі з Японії колишнього глави французько-японського альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона. Двоє громадян США – ветеран спецназу американської армії 60-річний Майкл Тейлор і його син, 28-річний Пітер Тейлор 19 липня засуджені на два роки, а також рік і вісім місяців в'язниці відповідно, пише Deutsche Welle.

«Їх дії дозволили Гону, обвинуваченому в тяжкому злочині, сховатися за кордоном», – пояснив головний суддя Хідео Ніреі.

Спочатку американцям загрожувало до трьох років позбавлення волі. Однак уже в ході першого слухання 14 червня обидва визнали свою провину і принесли вибачення за співучасть у втечі Гона з Токіо через Туреччину до Лівану. За даними прокурорів, батько і син отримали $1,3 млн за сприяння та ще $500 000 – для витрат на правові послуги.

Тейлорів затримали в американському штаті Массачусетс в 2020 році і екстрадували в Токіо в березні.

Карлос Гон був затриманий в Токіо 19 листопада 2018 року і заарештований за цілою низкою звинувачень, в тому числі за підозрою в порушенні біржових правил і заниженні даних про особисті доходи. У квітні 2019 року його випустили з-під варти на жорстких умовах, а в грудні він втік на приватному літаку до Лівану через Туреччину. За версією слідства, Гона таємно пронесли через японську митницю в великому ящику для музичних інструментів. Турецька поліція в рамках розслідування затримала семеро людей, включаючи чотирьох пілотів.

Гон завжди заперечував висунуті проти нього звинувачення і різко критикував органи юстиції Японії. Він, зокрема, заявляв, що його допитували без адвоката, утримували в одиночній камері, не випускали на прогулянку і позбавляли сну. Уряд Японії відкинув звинувачення Гона, підкресливши, що з ним поводилися відповідно до законів цієї країни, де поважають права людини.

Нагадаємо, суд в Амстердамі зобов'язавКарлоса Гона повернути Nissan-Mitsubishi 5 млн євро.