У Білорусі заарештували рахунок ПЕН-центру, яким керує нобелівський лауреат Світлана Алексієвич

Влада Білорусі заарештували рахунок ПЕН-центру, яким керує Світлана Алексієвич, що є нобелівським лауреатом, а також членом президії Координаційної ради білоруської опозиції. Про це повідомили в телеграм-каналі "Білоруського ПЕН-центру", передає УНН.

Деталі

Відзначається, що рахунок заарештували на підставі рішення слідчого комітету Білорусі від 13 липня 2021 року.

Також зазначається, що арешт наклали на банківський рахунок благодійного видання "Імена".

При цьому, в організації не знають, що стало підставою для рішень білоруського слідкому.

Довідка

Світлана Алексієвич - білоруська письменниця, журналістка, сценарист документальних фільмів. Пише російською мовою. Перший білоруський і шостий російськомовний лауреат Нобелівської премії з літератури.

У серпні 2020 року Алексієвич підтримала протести, що почалися в Білорусі після президентських виборів.

У вересні 2020 року вона поїхала з Білорусі до Німеччини після того, як на неї почався тиск за вступ до Координаційної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія в стилі Лукашенка: Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич не змогла потрапити на літак до Вроцлава

Щоб не допустити її арешту, у неї вдома кілька днів чергували представники дипмісій різних країн і журналісти.

Білоруський ПЕН-центр був створений в 1989 році. Його прийняли до міжнародного ПЕН-клубу в 1990 році, через це він носить статус "А" в ЮНЕСКО і статус радника в ООН. Алексієвич ним керує з 2019 року.

Нагадаємо

У квітні цього року лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич заявила про намір написати книгу про події, які розгорнулися в Білорусі після 9 серпня 2020 року.