Помер данський карикатурист Курт Вестергор. Це через його роботи у 2015 році напали на Charlie Hebdo

На 87-му році життя помер данський карикатурист Курт Вестергор, чиї роботи із зображенням ысламського пророка Мухаммеда обурили багатьох мусульман і викликали широку хвилю протестів.

За інформацією сім'ї Вестергора, художник помер після тривалої хвороби. Про це написало данське видання Berlingske.

З початку 1980-х років Курт Вестергаард співпрацював з консервативною газетою Jyllands-Posten. Саме на її сторінках у 2005 році з'явилося 12 карикатур на пророка Мухаммеда, на одній з яких він був зображений в тюрбані у вигляді бомби з підпалених гнітом.

Мусульмани визнали публікацію малюнків образливою, саме по собі зображення пророка є для вірян табу, пише ВВС.

minervanett.no

Тоді розгнівані віряни почали атакувати данські дипмісії по всьому світу. В результаті погромів загинули десятки людей. Протести були й в самій Данії, уряд якої отримувало скарги від послів країн з переважно мусульманським населенням.

У січні 2015 року в Парижі на редакцію французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo, які передрукували малюнки з "Юлландс-постен", напали. В результаті нападу загинуло 12 людей.

Самому ВестергоруЧитати все за адресою:https://detector.media/community/article/190320/2021-07-19-pomer-danskyy-karykaturyst-kurt-vestergor-tse-cherez-yogo-roboty-u-2015-rotsi-napaly-na-charlie-hebdo/