Новим президентом Перу обрали колишнього вчителя

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

51-річний колишній вчитель Кастільо набрав 50,12% голосів, за дочку експрезидента Перу Альберто Фухіморі – Кейко Фухіморі – проголосували 49,87% виборців. Розрив між конкурентами у другому турі виборів, який відбувся 6 червня, становив лише 44 тисяч голосів.

Кастільо складе присягу глави держави 28 липня.

«Ми будемо працювати для об'єднання країни. Ми збираємося відкинути все, що суперечить демократії», - заявив новообраний президент Перу після рішення виборчкому.

Зазначається, що Кастільйо вийшов на політичну арену лише чотири роки тому, коли очолив страйк з вимогою підвищення зарплати вчителям.

Під час своєї президентської кампанії Кастільо пообіцяв націоналізувати, зокрема, гірничодобувний сектор Перу та заявив, що прагне створити мільйон нових робочих місць за рік. Він також запропонував повторно запровадити смертну кару для боротьби зі злочинністю.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2020 року тимчасовий президент Перу Мануель Меріно на тлі масових протестів оголосив про відставку - лише через п'ять днів після прийняття присяги. Меріно прийшов до влади після того, як конгрес Перу відсторонив президента Мартіна Віскарру з посади, використовуючи двозначне положення про "моральну недієздатність".

Законодавці скаржилися на політику глави держави щодо пандемії коронавірусу та звинувачували його в корупції.