Білоруські прикордонники заявили, що в Литві катують біженців та повертають їх до Білорусі. Литовці відповіли

Прикордонна служба Литви відповіла на запит Радіо Свобода щодо повідомлення Білоруської прикордонної служби про тортури мігрантів, які перетнули литовський кордон.

У понеділок Державний прикордонний комітет Білорусі повідомив, що 18 та 19 липня прикордонники затримали 25 осіб, які нібито стверджували, що їх примусово вислали з литовського табору біженців у Білорусі.

За словами білоруських прикордонників, мігранти заявили, що в Литві їх нібито змусили дати свідчення про підкуп білоруських прикордонників за допомогу в перетині кордону. Водночас, за даними КДБ, затриманих не годували і не давали пити, а "розмова" супроводжувалась ударами телескопічною палицею, про що свідчать рани та синці на різних частинах тіла мігрантів.

"Одразу після допиту, як пояснили іракці, правоохоронці підвели їх до державного кордону та змусили в'їхати на територію Білорусі під загрозою застосування зброї". - йдеться у повідомленні на сайті Державного прикордонного комітету Білорусі.

Радіо Свобода попросило Литовську прикордонну службу прокоментувати інформацію білоруських прикордонників.

"Ми не коментуємо фейкові новини", - заявила прес-служба Державної прикордонної служби Литовської Республіки.

Мігранти в литовському таборі біженців

За останньою інформацією, литовські прикордонники з початку року затримали на білоруському кордоні 2096 нелегальних мігрантів. Це в 26 разів більше, ніж у 2020 році. Литва звинувачує офіційний Мінськ у причетності до потоку мігрантів з Білорусі. Минулого тижня парламент Литви ухвалив резолюцію, яка визнала посилення міграції через Білорусь "гібридною агресією".