Масштабні пожежі у США: вогонь охопив сотні тисяч гектарів лісу (ФОТО)

У США принаймні у 13 штатах, переважно на заході країни станом на 20 липня вирують 80 великих пожеж. Нині найбільша пожежа — у штаті Орегон, вона охопила понад 1200 квадратних кілометрів лісів. Тисячі людей уже евакуювали.

Про це повідомляють BBC та CNN.

Загалом вогонь знищив уже понад 4 800 квадратних кілометрів лісу (480 000 га), близько 20 тисяч пожежників та волонтерів намагаються побороти стихію. Також сильно постраждали Каліфорнія, Айдахо та Аляска.

В Орегоні пожежа також зруйнувала щонайменше 160 будинків, 2 тисячі людей, переважно з сільських районів, покинули свої будинки. У штаті створили два центри для евакуйованих у містах Редмонд та Кламат Фолз.

Влада заявляла, що частину периметра пожежі вдалося локалізувати, проте заважають погодні умови: спека та посуха.

Речниця пожежників Кеті О’Хара розповіла CNN, що рекордні температури повітря прискорили початок сезону пожеж. За її словами, пожежу вдасться ліквідувати, якщо зміняться погодні умови.

Метеоролог Майкл Гай каже, що температура повітря буде на 10-15 градусів вище за норму, триватиме посуха, також існує ризик нових займань через удари блискавки та сильних вітрів.

За даними Національного міжвідомчого пожежного центру, через пожежі вже згоріло 485 тисяч гектарів (4800 кілометрів квадратних) лісу. Із початку 2021 року організація зафіксувала понад 4 тисячі пожеж у США, що майже вдвічі більше, ніж загалом торік.

Тільки у Каліфорнії згоріло в п’ять разів більше гектарів лісу, ніж за аналогічний період у 2020 році.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS