Лукашенко анонсував скорочення диппредставництв Білорусі у країнах ЄС

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко планує переглянути масштаби дипломатичних місій у країнах Європи. Він переконаний, що в деяких країнах можна залишити по одному дипломату, який житиме в орендованій квартирі.

Так, під час наради щодо пріоритетів зовнішньої політики Лукашенко розкритикував “роздуті” дипломатичні представництва Мінська у країнах Європи, які не співпрацюють з Білоруссю. Про це повідомляє видання Белта.

“Немає чого паритися”: Лукашенко прокоментував санкції ЄС проти Білорусі

“Треба дуже серйозно подивитися на наші диппредставництва в Європі. Ви (прем’єр-міністр Роман Головченко. – Ред.) як колишній дипломат, я часто вам про це кажу, знаєте це не з чуток. Слухайте, ну навіщо нам там тримати купу дипломатів, якщо ми взагалі з ними не торгуємо, а політичні відносини, дипломатія, вона не просто відсутня, вона на шкоду державі”, – підкреслив Лукашенко.

За його словами кількість робітників посольства повинна залежати від рівня співпраці з державою.

“Якщо там треба один посол і помічник, ну то зніміть їм двокімнатну квартиру і нехай працюють. Піде (розвиток співпраці. – Ред.) – додамо. Треба просто з точки зору життя і практики до цього підійти”, – пояснив самопроголошений президент Білорусі.

Він також зазначив, що необхідно прискорити процес оптимізації дипломатичних представництв Мінська у Європі.

У Білорусі вводитимуть надзвичайний стан через масові заворушення: Лукашенко підписав закон

“Чого ми щоки надуваємо і намагаємося роздувати ці дипломатичні представництва? Нещодавно ми начебто почали цей процес, але він йде – як мокре горить, як ніби його хтось хоче замусолити”, – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, у Білорусі силовики затримали керівника правозахисного центру “Вясна” Алеся Бяляцького.

Раніше стало відомо, що ЄС розглядає можливість запровадження нових санкцій проти Білорусі, зокрема через наплив нелегальних мігрантів.

Крім того, з Мінська виїхав посол Євросоюзу в Білорусі Дірк Шубель, якому Міністерство закордонних справ рекомендувало покинути країну, виїхав до Брюсселя

Як відомо, Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС”Східне партнерство”. Також країна починає реалізацію процедури припинення дії угоди про реадмісію з Європейським союзом.

Натомість МЗС України переконані, що рішення влади Білорусі вийти зі “Східного партнерства” суперечить інтересам білоруського народу.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.