Ердоган зібрався взяти управління аеропортом Кабула

Туреччина готова взяти на себе управління аеропортом Кабула за умови, що Сполучені Штати нададуть необхідну підтримку.

Про це заявив у вівторок президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в ході візиту в самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру.

"В Афганістані та регіоні настає нова ера, поряд з США і НАТО варто Туреччина. В даний час США прийняли рішення вивести війська з Афганістану, і вони хочуть, щоб аеропорт Кабула продовжував функціонувати. Ми ставимося до цього позитивно, і у нас, звичайно, є кілька умов до США як в дипломатичних відносинах, так і в питаннях логістики, - підкреслив він в ефірі телеканалу TRT. - Якщо нам буде надана необхідна підтримка, то ми подумаємо про те, щоб взяти на себе управління аеропортом Кабула".

Ердоган також заявив про наміри обговорити обстановку в Афганістані з радикальним рухом "Талібан".

Після заяви американського президента Джо Байдена про завершення операції ЗС США в Афганістані і планах вивести війська ситуація в країні різко загострилася. Як повідомили 13 липня в Пентагоні, виведення американських військ з Афганістану здійснений більш ніж на 95%. Паралельно з цим рух "Талібан", за заявою його представників, зуміло встановити контроль над 85% території республіки, включаючи райони уздовж кордону з п'ятьма країнами - Іраном, Китаєм, Пакистаном, Таджикистаном і Туркменією.