В Перу колишній сільський вчитель став президентом

Йому доведеться вирішувати багато вкрай серйозних проблем

В Перу офіційно проголосили Педро Кастільйо, представника ліворадикальної партії «Вільне Перу», переможцем президентських виборів, що пройшли 6 червня. Комісія затвердила результат, згідно з яким Кастільо підтримали 50,12% виборців. Колишній сільський учитель своїми популістськими обіцянками соціальних реформ і справедливого розподілу багатств країни завоював підтримку найбідніших верств населення, пише Deutsche Welle.

За нього проголосували 8,8 млн чоловік. Представниця правопопулістської партії «Народна сила», донька екс-президента Альберто Фухіморі, засудженого на 25 років за організацію «ескадронів смерті» й корупцію, – Кейко Фухіморі - відстала від лідера приблизно на 44 000 голосів, набравши близько 49,9 %. Її спроби оскаржити результати виборів успіху не принесли.

У листопаді 2020 року Конгрес Перу за хабарництво оголосив імпічмент президенту Мартіну Віскарра. Державу очолив Мануель Меріно, однак через кілька днів після приходу до влади він подав у відставку через загибель двох осіб під час розгону протестів проти уряду.

Новий президент Педро Кастільйо обіцяє збільшити асигнування на охорону здоров'я і освіту, податки на надприбуток, забезпечити загальний доступ в інтернет, повернути смертну кару, скасувати конституційний суд і встановити контроль над ЗМІ.

Аналітики відзначають його політичну недосвідченість на тлі того, що новому президенту доведеться зіткнутися з цілим спектром найсерйозніших проблем, серед яких посилення політичної поляризації, важка економічна криза (посилена частою зміною президентів і пандемією COVID-19) і небувале зростання корупції.

Нагадаємо, стало відомо, що реальна кількість жертв COVID в Індії в десятки разів більша за офіційні цифри і вимірюється мільйонами.