В США вирують масштабні пожежі - вигоріло майже 5 тисяч км лісу

У США аномальна спека спровокувала масштабні лісові пожежі, які торкнулися 13 штатів. Влада евакуювала тисячі людей, а близько 20 тисяч пожежних і волонтерів намагаються загасити 80 пожеж.

Про це повідомляють CNN, BBC та Національний міжвідомчий пожежний центр США.

Вогонь вже знищив понад 4 800 квадратних кілометрів лісу і понад 160 житлових будинків.

Oregon's Bootleg Fire has burned an area larger than NYC and officials do not expect it to be fully contained until November.

The fire can now generate its own weather, including "fire clouds" that spark lightning.

There are about 70 other large fires burning in the U.S. pic.twitter.com/Cw7xxQGA0c

— AJ+ (@ajplus) July 19, 2021

Найбільше пожеж в штатах Монтана (18) і Айдахо (17). Найбільша проте в штаті Орегон — там вогонь знищив понад 1 200 км квадратних лісу. Також значної шкоди завдано в штатах Каліфорнія, Айдахо і Аляска.

As the #BootlegFire burns out of control in Oregon — with critical implications for public safety, air quality, and forest health — we can report that another large forest offset project appears to be on fire. (1/10) pic.twitter.com/vnNjt9UWxj

— carbonplan (@carbonplanorg) July 14, 2021

Пожежні команди локалізували частину вогнищ за допомогою техніки і авіації, але їм заважають спека і посуха. Аномальні температури прискорили початок сезону пожеж і зараз команди сподіваються на дощ або сніг.

Синоптики проте дають невтішний прогноз — аномальна спека збережеться мінімум тиждень.

Вчені повʼязують таку пожежну активність змінами клімату. На півночі США і в Канаді на початку липня фіксувалися температурні рекорди, які приводили до спалахів. В цьому році втрати від пожеж можуть бути вдвічі більше. У 2020 році в США згоріло 17 тисяч кілометрів квадратних лісу. У цьому ж році вже зафіксовано 4 тисячі пожеж