У США заарештували голову інавгураційного комітету Трампа

У США заарештували голову інавгураційного комітету Дональда Трампа, мільярдера Томаса Баррака. Його звинувачують у роботі на Обʼєднані Арабські Емірати. Про це повідомляє Associated Press.

Баррака затримали в Лос-Анджелесі. У його справі звинувачення також предʼявлені Метью Граймсу, який працює на Баррака, і громадянину ОАЕ Рашиду Султану Аль-Маліку Альшахі. Граймс затриманий в Каліфорнії, а Альшахі поки на волі.

Всі вони звинувачуються у змові та діях на користь ОАЕ з 2016 по 2018 рік. Баррака також звинувачують у перешкоджанні правосуддю і декількох неправдивих заявах федеральним органам в червні 2019 року.

В. о. помічника генпрокурора Марк Леско заявив, що «обвинувачені неодноразово використовували дружбу Баррака і доступ до кандидата, який врешті був обраний президентом [Трамп], високопоставлених представників виборчої кампанії і урядовців, а також американських ЗМІ для просування політичних цілей іноземного уряду, не розкриваючи своєї істинної прихильності».

Слідство вважає, що Баррак через Альшахі та Граймса регулярно контактував з вищим керівництвом ОАЕ, просуваючи зовнішньополітичну програму ОАЕ в США. Зокрема, завдяки йому в промовах Трампа зʼявлялися хвалебні відгуки на адресу ОАЕ.

Раніше Український Дощ писав, що у США прокуратура висунула звинувачення проти компанії експрезидента Дональда Трампа The Trump Organization і її фінансового директора Аллена Вайсельберга. Їм закидають створення «масштабної та зухвалої» схеми податкового шахрайства.

Прокуратура Нью-Йорка також перевіряє фінансові угоди довкола кількох відомих будівель Дональда Трампа в Мангеттені. Колишній президент і бізнесмен назвав розширення розслідування щодо діяльності його компаній упередженим «полюванням на відьом».