Суд Болгарії залишив під арештом росіянку, яку підозрюють у шпигунстві

Апеляційний військовий суд Болгарії в понеділок розглянув апеляцію і залишив під арештом яку підозрюють у шпигунстві на користь РФ громадянку Росії та Болгарії Галину Ілієву. Про це йдеться в повідомленні прокуратури Болгарії, розміщеному на офіційному сайті організації.

«Суд прийняв заяви державного обвинувачення про те, що мова йде про серйозний злочин, вчинений добре організованою злочинною групою, яка працювала в умовах конспірації і відхилив прохання змінити запобіжний захід «затримання під вартою» щодо Г.І., обвинуваченої в шпигунстві на користь Росії», – наголошується в повідомленні.

Прокуратура Болгарії підкреслює, що позицію прокуратури підтримали дві судові інстанції, вказуючи, що більшість учасників групи обвинувачених були “професійно підготовлені для розвідувальної роботи”, будучи офіцерами болгарської армії і військової розвідки.

19 березня болгарська прокуратура повідомила про те, що шість колишніх і діючих співробітників Міністерства оборони Болгарії та військової розвідки затримані за підозрою в шпигунстві на користь РФ. На брифінгу були представлені аудіозаписи і відеоматеріали, отримані з використанням спеціальних засобів. За твердженням прокуратури, вони є доказом протиправних дій затриманих. Головний прокурор Іван Гешев зазначив, що група була розкрита за допомогою спецслужб країн Євросоюзу і США.

22 березня в зв’язку зі шпигунським скандалом МЗС Болгарії оголосив двох російських дипломатів персонами нон грата. Посольство РФ в Болгарії зажадало припинити до суду всі спекуляції у цій справі, при цьому підкресливши, що «вважає рішення болгарської сторони необґрунтованим». У дипмісії висловили впевненість в тому, що «судовий розгляд буде вестися на деполітизованою, неупередженої та об’єктивної основі в суворій відповідності з нормами болгарського і міжнародного законодавства».

Джерело: ТАСС