Без обмежень і штрафів: Китай дозволив сім'ям заводити стільки дітей, скільки вони хочуть

Влада КНР почала послаблювати сувору політику однієї дитини близько шести років тому після введення її в 1980-х роках

Китайські родини тепер можуть мати стільки дітей, скільки захочуть, без штрафів або інших наслідків. Про це заявив у вівторок китайський уряд, передає CNBC.

Це оголошення поклало край десятиліттям обмежень на кількість дітей в кожній сім'ї, оскільки влада намагається заохочувати народження дітей в умовах швидко старіючого населення. Торік народжуваність впала на 15%, це зниження спостерігається вже четвертий рік поспіль.

Китай почав послаблювати сувору політику однієї дитини близько шести років тому після введення її в 1980-х роках. Протягом понад трьох десятиліть місцева влада, прагнучи досягти цілей в області народонаселення, часто вдавалась до жорстких заходів, таких як примусові аборти і стерилізація. Ставлення родин до хлопчиків, особливо в сільських районах, призвело до значного гендерного дисбалансу.

Сім'ї, які наважувались порушити обмеження на кількість дітей, стикались з великими штрафами і труднощами при пошуку роботи. Лише торік місцева влада оштрафувала сім'ю на 718 080 юанів ($112 200 доларів) за сімох дітей.

«Уряд більше не буде стягувати штраф з пар, які порушують закон про планування сім'ї, за те, щоб мати більше дітей, ніж їм дозволено», – йдеться в урядовому документі. В ньому також міститься заклик до поліпшення системи декретної відпустки і догляду за дітьми.

31 травня Пекін послабив попередній ліміт на двох дітей, дозволивши всім парам мати третю дитину, оскільки він намагається сповільнити зниження народжуваності в країні. Однак економісти і демографи кажуть, що реформи є занадто запізнілими і не зможуть запобігти можливому скорочення чисельності населення.