Турецькі винищувачі F-16 перехопили біля Польщі російський військовий літак

Про це інформує у Твітері Повітряне командування НАТО, передає кореспондент Укрінформу.

Turkish F-16s flying from Malbork, Poland under NATO's Air Policing mission made their first intercept of an unknown aircraft today. Allied fighters scramble 24/7 to identify aircraft without a flight plan or without a flight transponder to safeguard Allied airspace #WeAreNATO pic.twitter.com/43NrVkyF3t

— NATO Air Command (@NATO_AIRCOM) July 20, 2021

“Турецькі F-16 з авіабази Мальборк (Польща) в рамках Air Policing Mission (місія повітряного патрулювання – ред.) виконали сьогодні (20 липня – ред.) своє перше перехоплення невідомого повітряного судна”, - йдеться в повідомленні.

Як додається, винищувачі союзників цілодобово працюють над ідентифікацією літаків без плану польоту або без транспондера (система ідентифікації свій-чужий) польоту з метою захисту повітряного простору союзників.

Оприлюднені у Твітері фото свідчать, що “невідомим літаком”, очевидно, є Іл-38 збройних сил Росії, який використовується для морської розвідки та протичовнових операцій.

Як відомо, на авіабазі в Мальборку дислокуються чотири турецькі F-16, які прибули до Польщі 6 липня у рамках ротаційного патрулювання Air Policing Mission в регіоні Балтійського моря. У рамках цієї місії, крім Польщі, в Естонії зараз також базуються винищувачі ВПС Італії, а в Литві – ВПС Іспанії.