Ердоган пообіцяв підтримку туркам-сепаратистам із Північного Кіпру

Президент Туреччини знаходиться з кількаденним робочим візитом на території самопроголошеної Турецької Республіки Північного Кіпру. Відповідний звіт пресслужба Реджепа Тайїпа Ердогана оприлюднила на його особистій сторінці у Twitter, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

У рамках відвідин північної частини острівної держави, яку з 1974 року контролюють турецькі сепаратисти, Ердоган відкрив монумент Мустафі Кемалю Ататюрку і заклав перший камінь сучасного шляхопроводу.

«Для нас надзвичайно важливо, щоби турки-кіпріоти дивились у майбутнє з надією і жили у безпеці та мирі у своїй країні. Це стосується й інфраструктурних ініціатив. Я звертаюся до ваших південних сусідів — греків-кіпріотів, — послухайте, турецька громада Кіпру є теж рівноправним співвласником острова, яку ви десятиліттями засуджуєте за вигадані злочини, запроваджуєте негуманне ембарґо і не бажаєте відновлювати діалоґ. Ми ж, зі свого боку, реалізуємо інноваційні проєкти, які з кожним днем ​​підвищуватимуть рівень добробуту турків-кіпріотів, слово яких має бути почутим у світі», — заявив турецький президент.

Він також додав, що Туреччина продовжить і надалі бути ґарантом осібності Північного Кіпру, інвестуючи не тільки у розвиток місцевої інфраструктури, але й сприяючи просвіті молоді, котра бажає відчувати присутність своєї історичної батьківщини.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", відомий палестинець-християнин Мануель Муссалам закликав турецького президента Реджепа Тайїпа Ердогана стати "мироносцем" на Близькому Сході.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni https://t.co/Znb5dIH5Sk

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) July 20, 2021