У Грузії затримали ще одного нападника на журналістів під час ЛГБТ-маршу

Співробітники МВС Грузії затримали ще одну людину у справі про напад і нанесенні тілесних ушкоджень оператору грузинської телекомпанії “Руставі 2” на мітингу так званих “противників” ЛГБТ-спільноти, що пройшов у Тбілісі 5 липня. Про це в середу повідомили в МВС країни, пише УНН.

Деталі

“Співробітники департаменту поліції Тбілісі міністерства внутрішніх справ в результаті проведених оперативно-слідчих заходів за фактом незаконного перешкоджання професійній журналістській діяльності, загрози насильства, а також насильства, вчиненого групою осіб, затримали ще одну людину, У. Д., 1955 року народження”, — сказано в повідомленні.

Слідство стверджує, що обвинувачений 5 липня на мітингу проти ЛГБТ-спільноти на проспекті Руставелі біля “Блакитної галереї” напав на оператора “Руставі 2”. Затриманому загрожує позбавлення волі на строк до шести років. Таким чином, всього у справі про заворушення на мітингу, в тому числі за напад на журналіста за останні дні затримано 27 осіб.

Контекст

Організація “Тбілісі прайд”, що займається захистом прав представників ЛГБТ-спільноти, 5 липня планувала влаштувати в Тбілісі на проспекті Руставелі марш. Проти цього категорично виступили так звані “захисники традиційних цінностей”, які з ранку почали збиратися на проспекті, щоб не дати можливості провести захід. Пізніше вони перемістилися до будівлі парламенту, і там агресивно налаштовані противники ЛГБТ-спільноти стали нападати на журналістів, звинувачуючи їх в підтримці представників секс-меншин. Постраждали понад 50 представників ЗМІ.

11 липня біля себе в квартирі був знайдений мертвим оператор грузинського телеканалу “ТВ Пірвелі” Олександр Лашкарава, який 5 липня був побитий противниками ЛГБТ. Смерть Лашкарави викликала великий резонанс в грузинському суспільстві. Опозиційна партія “Єдиний національний рух” заявила про бойкот роботи парламенту до тих пір, поки не піде у відставку уряд. Біля парламенту пройшли мітинги з вимогою відставки кабміну. Учасники акцій протесту вважають, що прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі несе відповідальність за сплеск насильства, так як своїми заявами про недоречність проведення маршу ЛГБТ-активістів у Тбілісі він спровокував радикалів.