«Зміни для самогубць», низькі зарплати, смерть на роботі. Чому в Канзасі третій тиждень страйкують працівники заводу

Про це повідомляють CBS News та Business Insider.

Страйк на заводі розпочався 5 липня, коли близько 600 із 750 (за іншими даними — 850) працівників проголосували проти запропонованого Frito-Lay нового робочого контракту — там пропонувалося збільшення зарплати на 2% і обмеження робочого тижня до 60 годин.

Працівники виступили проти, заявивши, що деяким із них протягом останніх років або взагалі не підвищували зарплату, або це підвищення було незначним. Приміром, один із робітників розповів виданню Labor Notes, що за 12 років роботи його зарплата зросла на 77 центів. Після цього у ЗМІ з’явилися історії й інших працівників щодо неналежних умов роботи на Frito-Lay. Працівник із 22-річним стажем в інтерв’ю Vice розповів, що керівництво змушує людей працювати 12 годин на добу без вихідних. Часом періоди роботи без вихідних затягувалися на місяці.

Подекуди для працівників влаштовували «зміни для самогубць»: вони працювали додаткові чотири години після восьми регламентованих, а потім їх викликали на роботу на чотири години раніше зміни.

Одна з працівниць заявила The Topeca Capital-Journal, що на Frito-Lay змушували працювати під час пожежі в задимленому приміщенні; що після смерті одного з працівників на робочому місці керівництво просто прибрало його тіло, щоб звільнити місце для іншого робітника; і що за роботу на заводі під час локдауну їм не доплачували за підвищену епіднебезпеку. Frito-Lay заявила, що новий контракт на роботу є справедливим, і запевнила, що «дотримується зобов’язання забезпечувати безпечні й рівноправні умови роботи для всіх своїх співробітників». Щодо страйку, то компанія вважає, що він «загрожує економічному добробуту працівників».

Федеральне законодавство США не обмежує кількість часу, за який працівник від 16 років може працювати понаднормово. Хоча роботодавця й зобов’язують компенсувати цей час окладом у півтора рази більше за базову ставку, але ця норма не поширюється на роботу у вихідні та святкові дні.