У Білорусі розпочали процес ліквідації асоціації журналістів

Міністерство юстиції Білорусі розпочало процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів.

Про це повідомив заступник голови БАЖ Борис Гарецький.

"Мін'юст запустив процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів. Нам закидають невжиття заходів у зв'язку попередженням, винесеним на минулого тижня. Ми фізично не можемо цього зробити, оскільки за день до отримання попередження офіс організації був зламаний, обшуканий і опечатаний. Ми поінформували про це Мін'юст", – розповів Гарецький.

На думку Гарецького, обшуки та заява Мін'юсту свідчать про наміри білоруської влади припинити діяльність найбільшої журналістської організації у країні.

"Все очевидно. Влада хоче брутально прикінчити найактивнішу журналістську організацію країни, члена Міжнародної та Європейської асоціації журналістів.І швидше за все це зробить", – наголосив Гарецький.

Що відомо Білоруські силовики 16 липня прийшли з обшуками до офісів низки видань та їхніх співробітників, зокрема місцевого Радіо Свобода та телеканалу "Белсат", затримані щонайменше троє журналістів. Вранці 14 липня білоруські силовики прийшли з обшуками у десять правозахисних організацій. Силовики провели обшуки у журналістів низки білоруських видань, таких як Onliner, "Брестська газета", "Віртуальний Брест", "Наша Нива". Остання напередодні повідомила про припинення роботи в країні через збільшення тиску правоохоронців. Того ж дня силовики затримали керівника правозахисного центру "Вясна" Алеся Бяляцького. Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 співробітників. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!