Ліверпуль позбавили статусу памʼятки світової спадщини ЮНЕСКО через нову забудову. В мерії не погоджуються

Про це пише BBC.

Рішення ухвалив Комітет ЮНЕСКО після таємного голосування на зустрічі в Китаї. Там заявили, що останні події, зокрема заплановане будівництво нового стадіону «Евертон», призвели до «серйозного погіршення стану» історичної спадщини.

Мер Ліверпуля Стів Ротер сказав, що це рішення було «кроком назад і не відображає реальної картини того, що відбувається на місцях».

«Такі місця, як Ліверпуль, не повинні стикатися з подвійним вибором між збереженням статусу спадщини або відродженням занедбаних спільнот і достатком робочих місць і можливостей, які з цим пов'язані», — сказав він.

В уряді Англії заявили, що «вкрай розчаровані» цим рішенням і вважають, що Ліверпуль, як і раніше, заслуговує на свій статус світової спадщини «з огляду на значну роль, яку історичні доки і місто в цілому грали протягом всієї історії».

Ліверпуль став третім об'єктом, що втратив свій статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Лідер ліберальних демократів Ліверпуля Річард Кемп заявляє, що це «день ганьби» для міста, додавши, що це «без сумніву вплине на туризм і внутрішні інвестиції».

Що передувало?

Місто було відзначене таким статусом у 2004 році в знак визнання його історичного і архітектурного значення.

Однак в червневому звіті ЮНЕСКО вказували, що події на набережній міста призвели до «незворотної втрати цих атрибутів». Йшлося зокрема про проєкт Liverpool Waters (переобладнання старих доків під нове призначення) і новий стадіон «Евертон».

Директор ЮНЕСКО Мехтільд Росслер наголошує, що місто попереджали про загрозу виключення з переліку протягом багатьох років.

У червні близько 30 діячів політики, футболу та академічних кіл підписали лист, в якому закликали ЮНЕСКО не позбавляти Ліверпуль його статусу.