У Швеції двоє в’язнів, засуджені за вбивство, взяли в заручники тюремних охоронців. Вимагають вертоліт і піцу — ЗМІ

Про це пишуть шведські видання TT та Aftonbladet.

Подія сталася близько 12:20 за місцевим часом. За даними Aftonbladet, ув’язнені — чоловіки 24 і 30 років, яких засудили до 18 років за вбивство. Вони вдерлися до кімнати наглядачів, затулили там камери відеоспостереження й захопили двох охоронців у заручники.

«На місці працюють переговорники й оперативна група Управління в’язницями й пенітенціарними закладами Швеції, а також поліція. Ситуація "заморожена". Це дуже серйозний інцидент», — повідомив представник Управління в коментарі ТТ.

За даними Aftonbladet, ув’язнені вимагають замовити 20 піц для себе і співкамерників, а також надати їм гелікоптер для втечі. Замовлення підтвердила одна з піцерій неподалік. Там розповіли, що піци забрали поліцейські.

Родичів заручників повідомили про ситуацію. Поліція обгородила під’їзди до в’язниці й перевіряє кожного, хто намагається проїхати, передає кореспондент ТТ. Також правоохоронці розпочали досудове кримінальне розслідування за фактом викрадення двох людей.

У в’язниці від коментарів поки відмовляються. Ситуацію у в’язниці поліція не коментує — хіба підтвердила, що ув’язненим відправили піци, а перемовини тривають. Хоча, за даними джерел SVT, одного із заручників нібито відпустили.

Як нагадує ТТ, це не перший подібний випадок у в’язниці у Швеції. У 2004 році двоє в’язнів у цьому ж закладі взяли в заручники працівницю тюрми і, погрожуючи їй саморобним тесаком, забарикадувалися в одній із камер.

Тоді після шестигодинних перемовин ув’язнені здалися добровільно. Їхня заручниця не постраждала.